top of page
519 824 377

ul. Kalwaryjska 26/23

30-504 Kraków Podgórze

Niemowlę  

Podczas porodu nacisk wywierany na płód jest dosyć duży powodując naprężenia i napięcia ciała dziecka. Może przyczynić się on do powstawania urazów takich jak zespół płaskiej głowy (plagiocephalia), zaburzeń pokarmowych czy zaburzeń snu.

Senior 

Z wiekiem, utrata mobilności i elastyczności tkanek utrudnia fenomen kompensacji. Blokady mechaniczne zaczynają ujawniać się szybciej i bardziej intensywnie. Konsultacje osteopaty pozwalają organizmowi, pomimo utraty elastyczności, zachować dobrą równowagę mechaniczną zapewniającą siłę, energię i poprawę ogólnego samopoczucia.

Kobieta w ciąży

W związku ze zmianami zachodzącymi w czasie ciąży, mięśnie, stawy i wiązadła są bardziej narażone na przeciążenia z powodu wzrostu wagi, zmiany postawy i rozluźnienia tkanek. Mechanizmy blokujące uwydatniają się wtedy, co często doprowadza do bólów i obrzęków. Warto skonsultować się z osteopatą nie tylko w celu złagodzenia bólów, ale by upewnić się, że elastyczność i ruchomość, miednicy są optymalne, co ułatwi poród.

Sportowiec  

Aktywność fizyczna jest synonimem wzrostu ograniczeń mechanicznych tzn „zablokowań” stawów, tkanek i nerwów. Powoduje ona często powstawanie urazów lub mikrourazów ograniczających ruchy. Gdy urazy te nie są skorygowane, sportowiec narażony jest na ból i zmniejszenie sprawności fizycznej.

Wprowadzenie  

Dzięki technikom zmniejszającym nadmierne napięcie tkankowe i przywracającym ogólną równowagę w organizmie, osteopatia wspomaga i pobudza procesy gojenia i naprawy tkanek. Jest ona zalecana w leczeniu dolegliwości stawów, bóli pochodzenia ścięgnowo-mięśniowego, nerwobóli (rwy kulszowej i udowej, zespołu bolesnego barku, neuralgii Arnolda, międzyżebrowej, i nerwu trójdzielnego, zespołu cieśni nadgarstka...) oraz w leczeniu zaburzeń czynnościowych (układu pokarmowego, moczowego, rozrodczego, oddechowego oraz w zaburzeniach otorynolaryngologicznych).

Kogo dotyczy osteopatia? 

Pologne.png
  • Facebook
bottom of page